Hakkımızda

Hakkımızda

Güneş ve Yenilenebilir Enerjide 6 Yıllık Tecrübe

Promet Enerji 2016 yılından bugüne, sürdürebilir enerji kaynaklarının önemini bilerek, bu amaçla ülkemizde gerekli adımlarını atmıştır. İlk yatırımını 2017 de Gaziantep Araban İlçesinde 1 MWe gücünde Güneş enerji santrali inşaa ederek yapmıştır. Yılda yaklaşık 2.000 MWe enerji üretim kapasitesine sahip santralimiz aktif olarak üretim yapmaya devam etmektedir. Böylelikle çağımızın en önemli sorunlarından biri olan karbon salınımı konusunda yılda yaklaşık 1.300 ton kadar karbon emisyon azaltımı sağlıyoruz.

Biz ne yapıyoruz ?

Güneş Enerjisine Hazırız,
Tek İhtiyacımız Onu İyi Kullanmak

Promet Enerji olarak, her alanda yenilenebilir enerji üretiminin ve kullanımının değerini yaygınlaştırmaya çalışıyoruz. Geleceğin artık fosil yakıtlardan ibaret olmadığını, elektrik enerjisinin kullanabilir her yönü ile tüm alanlarda fayda sağlayacağını, buna bağlı olarak elektrik üretiminin en doğal ve en temiz şekilde sağlanabileceğini yaşayan sistemlerimiz ve modern teknoloji kullanarak güçlü ar-ge projelerimiz ile gösteriyor ve anlatıyoruz. Çünkü, doğadan gelen enerjinin insanlığa faydasını şimdi olduğu gibi gelecekte de biliyoruz.
YAtırımlarımız

Yılda 8200MWe Enerji Üretimi

Sürdürülebilir Bir Gelecek İçin

Güneş enerjisi, yenilenebilir enerji üretmek için geleceğimize açılan kapıdır. Güneş her saniye, Dünya’nın ihtiyaçlarını 500.000 yıl boyunca sürdürebilecek kadar enerji üretir. Bu gücü kullanma yeteneğini topluma entegre etmek bizi daha güçlü kılacaktır.